18 września 2011 roku, mszą świętą odprawioną w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie rozpoczęły się uroczystości 75 rocznicy poświęcenia sztandaru chorzelowskiego Koła PSL. W uroczystości wzięli udział m.in. Poseł na Sejm RP Wiesław Rygiel, Radny Sejmiku Woj Podkarpackiego Jan Tarapata, Prezes Honorowy ZP PSL Stefan Świerczek, Starosta Powiatu Mieleckiego – Prezes ZP PSL Andrzej Chrabąszcz, Prezes ZG PSL Gminy Mielec Andrzej Bardowski. Sztandar Jubilat został wprowadzony w asyście Pocztu Sztandarowego Zarządu Powiatowego PSL oraz Pocztu Sztandarowego Jednostki OSP z Chorzelowa.  Mszy przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Prałat Andrzej Rams. Homilia w całości poświęcona była – historii chorzelowskiego Sztandaru, wartościom jakie zawarte są w sztandarze w odniesieniu do napisu MATKO PROWADŹ NAS oraz Orła w koronie wyhaftowanych na sztandarze, ideałom jakim powinni być wierni Ci, którzy gromadzą wokół sztandaru. 

Druga część uroczystości odbyła się w Domu Strażaka. Po odśpiewaniu Roty i powitaniu gości, nastąpiło wręczanie legitymacji, nagród i odznaczeń.  Z rąk Posła Wiesława Rygla w asyście Starosty Andrzeja Chrabąszcza i Prezesa Honorowego Stefana Świerczka troje nowych członków – Alicja Jaworek, Józef Jaworek i Antoni Trojnar – otrzymało legitymacje członkowskie PSL. Koledzy Marian Kordyś, Stanisław Tabor i Stanisław Golec otrzymali Listy Gratulacyjne od Wiceministra Skarbu, Posła na Sejm RP Jana Burego. Kol Stanisława Dziewit i Jan Kurdziel otrzymali Złote Koniczynki. Ostatnim i najważniejszym aktem było wręczenie Medalu Im. Wincentego Witosa. Odznaczenie to przyznane zostało Kol Kazimierzowi Mądremu. Po dokonaniu aktów dekoracji nastąpił czas na wystąpienia okolicznościowe. W Imieniu odznaczonych podziękowania złożyli Kazimierz Mądry i Stanisława Dziewit. Kolejni mówcy nawiązywali do historii oraz do działań obecnych ze szczególnym omówieniem programów wyborczych, jako, że uroczystości zbiegły się w czasie z kampanią wyborczą. Goszczący na tym spotkaniu Ks. Prałat Andrzej Rams w swoim wystąpieniu nawiązał do moralnych aspektów pełnienia mandatu poselskiego, szczególnie podkreślał obowiązek działania zgodnie z sumieniem dając za przykład ochronę życia poczętego. Proboszcz ks. A. Rams podziękował Staroście A. Chrabąszczowi i Radnemu Janowi Tarapacie za dotychczasową pomoc i dofinansowanie renowacji polichromii w Sanktuarium.

Dziękuję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie smacznego poczęstunku, dziękuję strażakom z OSP za udział z Pocztem Sztandarowym,dziękuję wszystkim obecnym za udział w tej Uroczystości -Krzyszof Jachyra Prezes Koła PSL z Chorzelowa

Krótki rys historyczny z dziejów Sztandaru.Sztandar został wykonany ze składek członków i sympatyków Stronnictwa Ludowego w 1936 roku. Sztandar haftowała Waleria Ochalik, żona Szczepana Ochalika – ówczesnego prezesa Koła SL.  Poświęcenia dokonał Ks. Feliks Podgórniak – Proboszcz z Rzędzianowic . Na tę uroczystość przybyły tłumy ludzi, byli obecni działacze SL lecz Wincenty Witos nie mógł przybyć, przysłał jedynie Gwoździa Pamiątkowego, który jest w drzewcu do dziś. Pod tym sztandarem członkowie SL składali przysięgi, pod tym sztandarem walczyli z sanacją, dyktaturą i niesprawiedliwością a podczas wojny w oddziałach AK I BCH przeciwko okupantowi. Tak tamte czasy wspomina Józef Mądry ówczesny prezes SL na Gminę Tuszów w swojej biografii pod tytułem MOJE WSPOMNIENIA. Z dalszych wspomnień dowiadujemy się o losach sztandaru z czasów II wojny. Właśnie Józef Mądry przyjął pod swój dach sztandar na przechowanie. Wiązało się to z wielkim ryzykiem grożącym utratą życia dla całej rodziny. Dom był przeszukiwany przez Gestapo, lecz sztandaru nie odnaleziono. Po zakończeniu wojny ludowcy za udział w Referendum byli prześladowani i podobnie jak w czasie wojny to UB chciał odzyskać sztandar dlatego, że raził w oczy widok Orła w koronie i wizerunek Matki Boskiej Częstochowskiej. Na ten okres sztandar otrzymał schronienie na plebani u Proboszcza Ks. Władysława Kapłańskiego. Po objęciu parafii przez ks. Jerzego Grabca sztandar mógł być eksponowany lecz już jako zabytek w Muzeum Parafialnym. Oczywiście w tamtych czasach sztandar brał udział w procesjach większych świąt kościelnych a przede wszystkim w pogrzebach członków Stronnictwa Ludowego. Nigdy nie było udziału sztandaru w oficjalnych świętach państwowych okresu PRL. W roku 1990 powstało odrodzone na bazie tradycji okresu międzywojennego – Koło Polskiego Stronnictwa Ludowego. Działacze tego Koła podjęli starania o odzyskanie sztandaru. 25 lutego 2002 roku sztandar został przekazany, decyzję taką podjął JE Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Wiktor Skworc. W tym okresie została przeprowadzona częściowa naprawa płótna oraz został wymieniony  zniszczony obraz Matki Boskiej Częstochowskiej na istniejący obecnie wizerunek Matki Bożej Chorzelowskiej. Obecnie prowadzone są starania o renowację płótna sztandaru.